2016-07-20

Błędy w najnowszym druku Summoner Wars - rozwiązanie sytuacji

Wyjaśnienie zaistniałej sytuacji chcielibyśmy rozpocząć od oficjalnego stanowiska Plaid Hat Games w sprawie najnowszych talii Summoner Wars oraz błędów, które się w nich znalazły. W dniu wczorajszym otrzymalismy od Autora gry, a zarazem kierującego PHG e-mail następującej treści z prośbą o jego opublikowanie:

 

Cube has been our very best Summoner Wars partner.  They have been professional in every aspect.  The errors in their recent Summoner Wars release lie on our studio at Plaid Hat Games.  Cube has always striven to be as close behind us in releasing product as possible and that created a problem with this set.  Last minute changes were made to some of the cards in these sets and we failed to update Cube with those changes.  I am personally responsible for this oversight and I deeply apologize to all Polish Summoner Wars fans who now have cards that differ from the English versions.  My only defense is that I am human and prone to error.  I hope I have your forgiveness and that you don't take this experience as a poor reflection on Cube, whose staff are among my favorite people in this industry.

 

Sincerely,

Designer of Summoner Wars and Studio Manager at Plaid Hat Games

Colby Dauch


 

Cube jest naszym najlepszym partnerem wydawniczym serii Summoner Wars. Są profesjonalistami w każdym aspekcie. Wina za błędy w ostatnim wydaniu leży po stronie PlaidHat Games. Cube'owi zawsze zależało, żeby ustalać premiery polskich wersji tak blisko wersji angielskich, jak to tylko możliwe, co spowodowało problemy z tymi zestawami. W ostatniej chwili dokonaliśmy zmian w niektórych kartach i nie udało nam się powiadomić o nich Cube'a. Jestem osobiście odpowiedzialny za to przeoczenie i bardzo przepraszam wszystkich, polskich fanów Summoner Wars, którzy otrzymali teraz karty różniące się od angielskich wersji. Moją jedyną obroną jest fakt, że jestem tylko człowiekiem i zdarzają mi się błędy. Mam nadzieję, że mogę liczyć na wasze wybaczenie i że w związku z tą sytuacją nie będziecie winić Cube'a, którego zespół należy do grona moich ulubionych osób w całym przemyśle planszówkowym.

Z poważaniem

Projektant Summoner Wars oraz Studio Manager w Plaidhat Games

Colby Douch


 

Ze swojej strony chcemy podkreślić, że NIE WSZYSTKIE błędy są efektem tego niedopatrzenia. Nie uchylamy się od odpowiedzialności, nie chcemy zrzucać winy wyłącznie na PHG. Oczywiście my też jesteśmy tylko ludźmi i też nie ustrzegliśmy się błędów po naszej stronie. Jednym z nich był pośpiech. Chcieliśmy, żeby polscy fani gry nie musieli czekać dłużej niż anglojęzyczni.

 

Zgodnie z przyjętą przez nas już wczesniej polityką będziemy dodrukowywać wszystkie karty, w których błędy mają wpływ na grę. Na dzień dzisiejszy mamy potwierdzenie, że powinny być u nas do końca sierpnia. Przy okazji będziemy też dodrukowywać brakujących czempionów promocyjnych więc tym razem na pewno każdy się załapie. Na stronie pod tym linkiem
http://factorycube.com/gra/summoner-wars/pliki znajdziecie 3 pliki rar z poprawionymi wersjami kart w PDF do wydrukowania, a poniżej listę wszystkich kart z błędami w poszczególnych taliach:


 

  1. Władcy Umysłów - bez błędów

  2. Krasnoludy Głębinowe: Łucznik Kryształów (niezgodny tekst z wersją angielską - będzie dodruk)

  3. Najemnicy: Agent (niezgodne z wer. angielską statystyki – będzie dodruk), Czyhacz (niezgodny z wer. angielską tekst – będzie dodruk), Wydarzenie: Zgrupowanie (niezgodny z wer. angielską tekst – będzie dodruk), Wydarzenie: Przebranie ( niezgodny z wer. angielską tekst – będzie dodruk)

  4. Górscy Vargaci: Kadros ( niezgodne z wer. angielską statystyki – będzie dodruk)

  5. Bagienne Orki: Sklursh ( niezgodny z wer. angielską tekst – będzie dodruk) , Bagienny Łucznik (literówka + niezgodny z wer. angielską tekst – będzie dodruk), Moczary ( niezgodny z wer. angielską tekst – będzie dodruk), Kolekcjoner Czaszek (brak symboli miecza na większości kart – będzie dodruk)

  6. Elfy Cienia – bez błędów

  7. Piaskowe Gobliny – jest niewielki błąd na karcie zasad zdolności z wydarzenia. Powinna być informacja, że karty te można kłaść pod każdym Płaszczem Piasków (karta ta nie uczestniczy w grze więc nie będzie dodrukowana, ale pojawi się w najnowszej erracie).

  8. Plugastwo – w tej talii pojawiły się błędne kolory na tarczach pod wartościami ataku. Nie ma to jednak absolutnie żadnego wpływu na grę (poza wrażeniami estetycznymi), więc karty te nie zostaną dodrukowane.

 

W tym miejscu chcielibyśmy raz jeszcze przeprosić wszystkich zainteresowanych za zaistniałą sytuację i obiecać, że zrobimy wszystko, żeby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości.

w imieniu wydawcy

Cube Factory of Ideas

zespół odpowiedzialny za polską edycję Summoner Wars

Magda Roehr,

Tomek Gałkowski, Tomasz Jaworski,

Aleksandra Regulska i Patrycja Ignaczak

komentarze użytkowników: 0 komentarzy

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.