2017-10-02

Finał Mistrzostw Polski Century: Korzenny Szlak

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w eliminacjach do turnieju finałowego. Poniżej możecie przeczytać zasady turniejów, które przeprowadzone będą podczas targów Hobby w Poznaniu, które odbywają się w weekend 07-08.10.17

Wszystkich zwycięzców turniejów eliminacyjnych prosimy o kontakt z wydawnictwem, jeśli nie otrzymali maila ze szczegółami dla finalistów.
 

Zasady turnieju ostatniej szansy oraz turnieju finałowego Mistrzostw Polski Century: Korzenny Szlak

1. Oba turnieje odbędą się podczas targów Hobby w niedzielę 08.10.17

2. Turniej ostatniej szansy rozpoczyna się o 10:30 (zapisy od godziny 10). Warunkiem uczestnictwa jest pojawienie się najpóźniej 5 minut przed rozpoczęciem turnieju. W turnieju nie biorą udziału zwycięzcy poprzednich eliminacji.

3. W turnieju nagrodą jest zdobycie "dzikiej karty" pozwalającej wziąć udział w turnieju finałowym. Liczba "dzikich kart" będzie zależeć od liczby finalistów z eliminacji, którzy potwierdzą swój udział w turnieju finałowym. Zostanie ona ogłoszona przed turniejem ostatniej szansy.

4. Turniej ostatniej szansy składa się z 3 rund, każda może maksymalnie trwać 45 minut. Pierwszą rundę zaczynamy od losowego przydzielenia graczy do stolików. Przy każdym stoliku 4 lub 5 osób ( nie gramy w mniej niż 4 osoby )

Na koniec każdej gry (również przez czas) gracze zapisują na karcie gracza swój wynik punktowy, liczbę zdobytych złotych i srebrnych monet. Sędzia przyznaje i zapisuje na kartach graczy Punkty Turniejowe:

- 3p dla zwycięzcy

- 2p dla gracza na 2 miejscu

- 1p dla gracza na 3 miejscu

- 0p dla graczy z miejsc 4 i 5

Remisy rozstrzygamy zgodnie z zasadami gry (wygrywa je gracz, którego tura wypadła jako ostatnia).

Przydział graczy do kolejnych rund turniejowych następuje według zasady: najlepsi grają z najlepszymi. Sędzia zbiera wszystkie karty graczy i ustawia je w kolejności zdobytych punktów.
Rozpoczynając od pierwszego gracza zgodnie z kolejności miejsc rozsadzamy graczy do kolejnych partii, tak aby w miarę możliwości najlepsi gracze grali przy stolikach 5 osobowych jeśli zachodzi taka konieczność.

Kolejność graczy przy przydziale i na koniec turnieju zależy od punktów turniejowych.

W wypadku równej ilości punktów turniejowych o miejscu decydują kolejno

- suma punktów bogactwa ze wszystkich rozegranych gier.

- suma zdobytych złotych monet ze wszystkich rozegranych gier

- suma zdobytych srebrnych monet ze wszystkich rozegranych gier. Jeżeli wynik nadal jest równy decyduje droga losowa.

5. Do turnieju finałowego zakwalifikowani są:
- zwycięzcy turniejów eliminacyjnych
- gracze zdobywcy "dzikiej karty" z turnieju ostatniej szansy
Turniej finałowy rozpoczyna się o godzinie 13 w niedzielę 08.10.17. Gracze proszeni są o pojawienie się najpóźniej 10 minut przed rozpoczęciem przy stoisku Cube.

6. Turniej finałowy składa się z 3 rund na zasadach takich samych jak w turnieju ostatniej szansy. Po 3 rundach 4 najlepsze osoby biorą udział w TOP4. 1 gracz po 3 rundach gra przeciwko graczowi 4, zaś 2 gracz z graczem z miejsca 3. Zwycięzcy grają finał o 1 miejsce, przegrani mały finał o 3 miejsce.
Gracze z miejsc 1 i 2 mają prawo wybrać czy chcą zacząć gry półfinałowe z karawaną 1 gracza czy oddać ją przeciwnikowi.

7. Po turnieju zgodnie ze zdobytymi miejscami przyznane zostaną nagrody, zgodnie z regulaminem Mistrzostw Polski.

8. Wszelkie zasady mistrzostw opisane są w regulaminie zawartym na stronie factorycube.pl
Wszelkie spory podczas turnieju rozstrzygane są zgodnie z regulaminem przez sędziego turnieju wyznaczonego przez wydawnictwo Cube Factory of Ideas. Decyzje sędziego sa ostateczne.

9. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do zmiany w zasadach Turniejów jeśli zajdzie taka konieczność. O zmianach gracze zostaną poinformowani w możliwie najszybszym terminie.

Prosimy o punktualność. Ze względu na ograniczone godziny trwania targów Hobby, musimy rygorystycznie podchodzi do wszystkich kwestii związanych ze startami turniejów oraz kolejnych rund.

komentarze użytkowników: 0 komentarzy

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.