2016-05-13

Gry Legacy

LEGACY – ukształtuj swoją grę
 

Gry planszowe przeszły długą drogę. Począwszy od gier logicznych w postaci go czy kalahy , poprzez miliony wariacji młynków, chińczyków, monopolu, poprzez eurogry, karcianki, deckbuildingi, a na ogromnych amerykańskich pudłach, z milionem jeszcze większych figurek w środku.
 

W tej ogromnej masie różnego rodzaju rozwiązań i mechanik coraz trudniej jest wyłowić innowacyjne pomysły. Ale oczywiście jest to możliwe i takie się pojawiają. Jednym z nich na pewno jest tzw. format Legacy (ang. dziedzictwo). Ci z Was, którzy nigdy o nim nie słyszeli, spytają teraz zapewne – „a co to takiego”?
 

Legacy to seria gier stworzonych przez Roba Deviau'a, których wspólną cechą jest to, że gra rozwija się, zmienia i zapisuje postępy uczestników z rozgrywki na rozgrywkę. Wyobraźcie sobie, że wybory, których dokonujecie nad planszą mają swoje permanentne konsekwencje i na zawsze zmienią wygląd albo zasady gry. Tak właśnie dzieje się w planszówkach Legacy. Tylko od was zależy, w którym kierunku pójdzie świat gry, w jaki sposób go ukształtujecie i jaki napotkacie koniec. I niczego nie będzie już można odwrócić, w myśl zasady, która przyświeca całemu cyklowi ,,co się stało, to się nie odstanie’’. Będziecie więc drzeć i niszczyć karty, otwierać zamknięte początkowo koperty, wprowadzające do gry nowe elementy, lub na przykład zawierające naklejki, do wklejenia w konkretne miejsca w instrukcji, zmieniając zasady. Będziecie pisać po planszy i na wiele innych sposobów wpływać na to, jak wygląda rozgrywka, przez co finalnie nie tylko każda rozgrywka, ale i gra, każdego właściciela - będzie zupełnie unikatowa i niepowtarzalna.
 

Dzięki tym cechom, innowacyjnym mechanikom i kompletnemu odmienieniu pomysłu na to, czym może być gra planszowa, dotychczasowo wydane gry z serii Legacy okazały się być ogromnym sukcesem . Zarówno rozpoczynająca cykl Risk Legacy, jak i Pandemic Legacy osiągnęły większy sukces i przychylność krytyków niż ich podstawowe wersje. Ta druga wspięła się nawet na szczyt prestiżowego rankingu serwisu BGG.
 

W związku z powyższym tym milej jest nam przypomnieć, że już niedługo nakładem naszego wydawnictwa ukaże się kolejna gra z serii – Seafall Legacy. Wielka, epicka przygoda w alternatywnym świecie, gdzie wcielicie się w odkrywców i zdobywców nowych, nieznanych lądów. Gra, która w przeciwieństwie do poprzednich tytułów, od początku do końca projektowana była z myślą o formacie Legacy, co dało autorowi niemal nieograniczone możliwości. Wam natomiast dostarczy wielu godzin wymagającej i innowacyjnej rozrywki na najwyższym poziomie. Już wkrótce więcej informacji na temat samej gry. Obserwujcie nasz profil na FB i stronę internetową!

 

komentarze użytkowników: 0 komentarzy

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.