2016-06-01

Kiedy nadchodzi zima

Rozpoczeliśmy kampanie sprzedażową gry SeaFall i w ramach prowadzenia działań promocyjnych tej, najlepszej naszym zdaniem gry Legacy, chcielibyśmy Wam przybliżyć na tyle na ile możemy jej mechanikę (nie psując niespodzianek i smaczków).

Dlatego w najbliższym czasie postaramy się kawałek po kawałku odkrywać przed Wami grę o morskich podbojach, kupczeniu, intrygowaniu i odkrywaniu świata!

SeaFall przenosi nas na krańce bliżej nieznanego świata, do prowincji zamieszkiwanych przez ludzi morza. W czasie gry, w waszych prowincjach mijają kolejne pory roku, lata? Pierwotnie gra miała dosłownie odzwierciedlać kolejne pory roku. Ostatecznie stanęło na sześciu rundach i zimie. Poniżej krótko o tym, w jaki sposób wykorzystać kolejne rundy i lata, by pokonać przywódców innych prowincji.

 

 

Astrolabium zimą

Odpowiedź na pytanie, co możesz zrobić w swojej turze jest dość prosta - wybierz jedną z czterech gildii i wykonaj dwie z trzech możliwych akcji. Może kupisz doradcę lub skarb. Zrób tak sześć razy i masz rok w grze. Większość rozgrywek trwa nieco ponad dwa lata w grze. Więc każdy gracz będzie miał  około 12-15 tur, czyli około 24-30 akcji.

Używając wszystkich dostępnych akcji optymalnie, zwiększasz swoje szanse na zdobycie punktów chwały, a to z kolei przybliża cię do cesarskiego tytułu ? który jest nadrzędnym celem całej kampanii. Oczywiście najłatwiej jest przechodzić z tury na turę i łapać okazje na zdobycie chwały, gdzie i kiedy się nadarzą! Ale, jeśli będziesz w stanie zaplanować kilka ruchów do przodu twoja gra będzie dużo bardziej efektywna.

Zima

Gra rozpoczyna się zimą i prawdopodobnie nastaną jeszcze dwie kolejne zimy zanim skończycie rozgrywkę. Zimą możesz zbierać plony ze swoich pól i napełniać swój skarbiec złotem. Ponadto odświeżają się wszyscy twoi doradcy tak, że masz dostęp do każdego z nich. Wyspy odzyskują swoje towary. Krótko mówiąc, w pierwszym ruchu po zimie zazwyczaj masz najwięcej opcji do wyboru w danym roku.

Jeśli chcesz ulepszyć okręt, upewnij się, że zimą znajdzie się w doku, dzięki czemu będziesz mógł ulepszyć go od razu, a następnie natychmiast odpłynąć. Jeśli planujesz zakup towarów musisz być zacumowany przy wyspie, na której chcesz dobijać targu. Jeśli chciałbyś zaatakować, twój okręt powinien znaleźć się w zasięgu żeglugi twojego celu.

 

Wydarzenia

 

Wiedząc,  jakie karty wydarzeń znajdują się w talii, zapamiętując, które już wyszły możesz lepiej zaplanować drugą połowę roku. Jeśli wiesz, że karta, która sprawia, że bardziej opłacalna staje się sprzedaż towarów nie była jeszcze wykorzystana, możesz wstrzymać się ze sprzedażą towarów, w nadziei, że karta tego wydarzenia pojawi się podczas następnej rundy.

 

Żegluga

Odległość jest w SeaFall bardzo istotna. Przemieszczenie się od wyspy do wyspy wymaga czasu (i akcji), a nie chcesz tkwić na morzu (między wyspami) ani chwili dłużej, niż jest to niezbędne. Na początku gry, zdarza się to niestety często, ponieważ wartości żeglugi twoich statków jest niska. Wczesne usprawnienie żeglugi da ci nie tylko punkty chwały, ale przede wszystkim pozwoli w przyszłości zaoszczędzić akcję i popłynąć dokąd zapragniesz wykorzystując jedną akcję, zamiast dwóch.

 

Dobra

Część rzeczy, które posiadasz w SeaFall ma charakter ,,wirtualny?? ? nie są przypisane do konkretnych miejsc. Złoto i doradców możesz wykorzystywać gdziekolwiek, nie przypisując ich do żadnego okrętu. Towary mają jednak określone lokalizacje i muszą być przypisane. Jeśli chcesz wykorzystać jakiś surowiec, musisz go posiadać w danym regionie.  Przez to musisz rozważnie układać swoje plany. Czyjaś koncepcja może lec w gruzach, bo nie przewidział, że konkretne dobro znajduje się w niewłaściwym miejscu i czasie. Ponadto gromadzone przez ciebie dobra, w zależności od typu będą wspierać różne ścieżki strategii:

 - Żelazo pomaga w najazdach i obronie przed najazdami

 - Przyprawa wspomaga odkrycia

- Len to lepsza żegluga, oraz wsparcie dla planowania i działań handlowych

- Drewno przyda się w ładowni i bardziej efektywnym prowadzeniu prowincji

 

A grę możecie zamówić w ramach przedsprzedaży w naszym sklepie:

http://www.cubecp.home.pl/pl/p/SeaFall/957 

komentarze użytkowników: 0 komentarzy

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.