2016-06-07

Dimona Odinstar - Chwała Promiennego Grodu

Dimona Odinstar 

Dimona jest drugim Odrodzonym, który pojawia się bez uprzednio stworzonej talii. Należy to jednak traktować jako okazję. Dimona tak jak i Lulu działają bowiem na podstawowych symbolach kości.A zatem, co kryje Dimona?
Wartość życia 17 nie powala, Dimona nie będzie mogła wziąć na siebie każdego obrażenia, choć wciąż nie jest to najmniejsza wartość. Również pole bitwy Dimony wynoszące 5 początkowo nie jest czymś niezwykłym, choć pozwala już na raczej bezpieczną sytuację na stole. Dodatkowo jej umiejętność tworzy jakby "wirtualne" szóste miejsce, do czego wrócimy.

Największa niespodzianka kryje się jednak w wartości księgi zaklęć. 5! 5 zaklęć to więcej niż każdy inny Odrodzony! Kiedy zawsze w układaniu talii brakuje tego jednego miejsca na coś więcej u Dimony nie ma to znaczenia! Więcej sprzymierzeńców, czy więcej "sztuczek" na stole, to już nasza decyzja, którą będzie trzeba podjąć. 5 zaklęć daje ogromne możliwości.

Na koniec umiejętność rozkaz! Rozkaz to nie tylko dodatkowe uderzenie jednej z jednostek. Rozkaz może okazać się kluczową umiejętnością, ponieważ za poboczną akcję de facto wprowadza nam jednostkę na pole bitwy! I znów za raptem 2 podstawowe symbole, kiedy większość jednostek potrzebuje przynajmniej 3 i to konkretnych. Zdjęcie żetonu wyczerpania to nie tylko dodatkowa jednostka do ataku lub obrony w kluczowej chwili. Równie dobrze możecie skorzystać z tej umiejętności, aby wykorzystać zdolność jednostki, która ją wyczerpuje. 
Oczywiście wraz z Dimoną pojawiają się karty jej przypisane. Jej rycerze mogą nie wydawać się na pierwszy rzut oka czymś niezwykłym, statystki 3,3,3 za 3 kości wydają się raczej standardowe. Za to trzeba zwrócić uwagę, że ich umiejętność, może napsuć szyku tym taliom, które starają się przeciwnika wyczerpać. Rycerzy na długo nie powstrzymasz w ten sposób. Dodatkowo nie wolno zapomnieć. 3 kości na Rycerza - to tylko symbole podstawowe, więc wszelkie lepsze możesz zachować na zagranie kart! 

komentarze użytkowników: 0 komentarzy

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.