2016-08-02

Leo i Victoria ostatni zwiastum

Pozostało 6 kart, które pojawią się w nadchodzących dodatkach.
Na początek spójrzmy na nowych Sprzymierzeńców. Jest jedna rzecz, która ich wyróżnia spośród wszystkich innych - brak kości ceremonialnych w koszcie! Niemal zawsze do tej pory czarna kość była konieczna, aby potężny sprzymierzeniec pojawił się na twoim polu bitwy. Teraz się to zmienia. 


Łucznik Błysku to bardzo silna jednostka, jedyną wadą jest wartość życia 2, bez wzmocnienia może być ciężko utrzymać ją w stole, za to atak 4 i zdolność, która może zabić bez ryzyka nawet 2 jednostki to silne atuty.


Poskramiacz Bestii ma bardzo zachęcające statystyki 3,3,2 Może atakować, może bronić. Ma również doskonałą zdolność obronną, bez jego wyeliminowania ciężko będzie walczyć przeciwnikowi.

Tak prezentują się nowi Sprzymierzeńcy, zostało jeszcze kilka zaklęć.

Rozwianie jest kartą, na którą wiele osób czekało. Do tej pory pozbycie się zaklęcia przeobrażenia pozostawało domeną Przeciąż Nić, gotowego zaklęcia, ewentualnie Regresji. Zyskujemy nowy sposób pozbycia się niechcianych kart swoich lub przeciwnika, a nie zaszkodzi też pozbyć się żetonów stanu ze Srebrnego Węża.

Widmo Grozy, Rycerz Młota, Soplodźwiedź, wzmocniony Lodowy Golem... nagle tracą większość swych atutów, gdy jedno głupie obrażenie może zakończyć ich udział w bitwie. W Stronę Cieni to potężna broń ofensywna, ale nie tylko. Chwilowa iluzja może dać fajne efekty np. z zagraniem Wywrócenia Ciała. Karta z pewnością znajdzie się w wielu taliach. 

Jeśli zaś nie możesz zmienić wroga w iluzję, nie zaszkodzi schować się we mgle. Nie straszne Ci jednostki przeciwnika, które w ciebie nie trafiają. A na dodatek muszą się wyczerpać, żeby spróbować w ciebie trafić.



Ostatnia karta wydaje się niespecjalna na pierwszy rzut oka, ot jakieś wzmocnienie. Ale... To zaklęcie przeobrażenia, które zostaje na twojej jednostce, a nawet odrzucone, ma możliwość Przebłysku. Jedna różowa kość nie tylko daje dodatkowy atak i życie ale uwaga dodaje również Odnowę!! Warto się zastanowić nad tą kartą.

To już wszystkie karty, które pojawią się wraz z nowymi dodatkami. Choć do ich wydania jeszcze trochę trzeba poczekać, ale śmiało można zacząć już planować zmiany.

komentarze użytkowników: 0 komentarzy

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.