2017-03-03

Paleontolodzy

Paleontolodzy występujący w Wielkiej Wystawie Dinozaurów to rzeczywiste postacie historyczne. Na każdej karcie paleontologa możecie znaleźć informacje o nich, czy byli to tradycyjni naukowcy, czy raczej ekscentryczni. Może raczej należeli do zapalonych hobbystów, a może trochę zbyt narwanych. Wiele ich umiejętności mocno nawiązuje do tego, kim byli.

Przedstawimy kilku z nich oraz jak możecie wykorzystać w grze ich umiejętności. Nie zapewni to zwycięstwa w grze, ale na pewno może pomóc.

Barnum Brown jest najlepszym przykładem połączenia umiejętności w grze z życiorysem. Barnum należy, przynajmniej z dzisiejszej perspektywy do "ekscentrycznych" odkrywców. Nie można jednak zarzucić mu braku skuteczności. To również widać w grze. Umiejętność Barnuma umiejętnie użyta pozwala zdobyć przewagę w ilości kości nad przeciwnikami. Możesz ją nawet wykorzystać tam, gdzie jest mniej niż 3 kości, a nawet na pustym polu! Zadbasz też o to, aby nikt nie skradł Ci kości przed początkiem Twojej tury.


O Tyranozaurze, każdy kochający dinozaury słyszał. I jest chyba najbardziej znanym drapieżnym dinozaurem dzięki m.in. serii filmów Jurrasic Park. Henry Fairfield Osborn dzięki swojemu odkryciu otrzymał w grze premię do drapieżności dinozaurów. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zdobyć przewagę w innych kategoriach muzealnych, musisz tylko zadbać, aby drapieżność była dobrze punktowana.


Bycie dyrektorem muzeum oraz zajmowanie się wieloma dziedzinami nauki popłaca. Jedna z najciekawszych umiejętności w grze to właśnie ta, którą posiada John Wesley Powell. Zabieranie punktów przeciwnikom dzięki remisom potrafi wygrać, grę. Nie tylko stawa Cię to w wygodnej sytuacji, gdzie możesz starać się walczyć o wiele kategorii muzealnych na raz, ale przeciwnicy muszą brać mocno pod uwagę, że tylko przewaga da im wygraną. Musisz jednak liczyć, na remisy inaczej twoja umiejętność się zmarnuje.

Wśród paleontologów nie może zabraknąć dam! Mary Anning była wybitną postaci, która znalazła dużo cennych okazów. Można to zauważyć w grze, gdzie inni nic nie znajdują, tam Mary znajduje aż 3 kości. Dzięki temu Mary może wędrować z dala od przeciwników, którzy szukają pól z dużą ilością kości. Mary wszędzie może zapewnić sobie dopływ kości i nie ma dla niej straconego pola, a jak wiadomo im więcej kości tym łatwiej zyskać przewagę lub stworzyć premiowane dinozaury.

Więcej sławnych paleontologów i ich umiejętności znajdziecie nigdzie indziej a właśnie w Wielkiej Wystawie Dinozaurów. Poczujcie zew dziecięcych lat i wyruszajcie w poszukiwania.
 

komentarze użytkowników: 0 komentarzy

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.