2017-06-27

Czym różni się TopATop Family od swojej ,,dorosłej" wersji

Czy wiecie, że #TopATopFamily m.in. tym różni się od dorosłej wersji #TopATop, że tu nie trzeba uczyć się znaczenia wszystkich kafli na pamięć? Każde zadanie/ konkurs rozpoczyna się na hasło START! (a nie, kiedytylko pojawi się kafel na stole). Wystarczy więc każdorazowo po odsłonieniu obrazka wytłumaczyć jego znaczenie i dopiero wystartować zadanie, żeby do gry można było przystąpić ,,z biegu". Wprawdzie spowalnia to lekką pierwszą grę (ręczymy, że w kolejnych przypominanie znaczenia obrazków nie będzie już potrzebne), ale dzięki temu nikt nie musi się uczyć zadań na pamięć, a grę (nawet pierwszą) wygrywa najzręczniejszy gracz - bez konieczności poznawania zasad przed rozgrywką!

 

Dodatkowo w wersji Family zadaniem graczy nie jest się pozbyć wszystkich kafli, a zebrać ich, jak najwięcej. Nie jest więc istotne, kto wykona dane zadanie, jako ostatni lub się pomyli. Zwycięzca konkursu zgarnia kafel, a każdy kafel to punkt na koniec gry! Wygrywa więc ten, kto będzie najlepszy, w największej ilości pojedynków!

 

W TopATop Family nie rozdajemy kafli między wszystkich graczy. Odsłaniamy je ze wspólnego stosu, a gra kończy się, kiedy nie ma już kafli do odsłonięcia!

W TopATop Family pojawiają się dwa rodzaje żetonów: kafle akcji (określają zadania, jakie trzeba wykonać) i tarcze gracza (właściwie, każde zadanie wymaga w mniejszym lub większym stopniu zaangażowania tarczy gracza)!

Kolory kafli w TopATop Family nie tylko określają poziom trudności, ale przede wszystkim rodzaj aktywności. Zielone są najbardziej statyczne, żółte wymagają od nas już pewnej dozy gimnastyki, podczas gdy czerwone to zadania mocno aktywizujące!

komentarze użytkowników: 0 komentarzy

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.