2019-09-13

5 gier odpowiednich na jesienne wieczory

Pogoda za oknem daje nam znać, że już niedługo czekają nas długie jesienne wieczory, gdy ciemność zapadnie bardzo szybko, a deszcz będzie zacinał w okna... Jak sobie z tym poradzić, czym się zająć? Podpowiadamy - grą planszową! Ale taka wskazówka od razu rodzi pytanie: ale jaką grą? Co najlepiej będzie pasowało na ten ciężki, jesienny czas? Mamy dla Was pięć propozycji!

 

Pluszowe Opowieści

 

Gdy za oknem zimno i źle, sięgnijcie po bajkowy klimat z rodzinną ciepłą atomosferą, czyli po prostu Pluszowe Opowieści. Dodatkowo, jeżeli macie w domu świeżo upieczonych uczniów lub przedszkolaków, to historie o dziecięcych sprawach, które pojawiają się w grze, sprawdzą się doskonale.

 

 

Martwa Zima

 

Ciemno, głucho, słychać tylko deszcz i wiatr... a Wy zastanawiacie się, kto jest zdrajcą. Martwa Zima idealnie wpasuje się klimatem w te miesiące, kiedy ciemność zagarnia coraz więcej z naszego dnia, a we mgle każdy wygląda, jak nadchodzące zombie...

 

 

Trylogia Century

 

Dla równowagi – coś z cieplejszych klimatów. Korzenny Szlak i Cuda Wschodu przywodzą na myśl znacznie gorętsze rejony planety, a Nowy Świat przypomina o bujnej roślinności, która za chwilę będzie niestety tylko wspomnieniem. Dodatkowo gry te łączą się, tworząc siedem nowych pozycji, dzięki temu zajmą nam wiele jesiennych wieczorów.

 

 

Stellium

 

Skoro już mówimy o znikającej roślinności – jesień potrafi być szara, mokra i brzydka. Trzeba sobie wtedy suplementować ładne widoki w inny sposób, na przykład grając w przepiękną grę, taką jak Stellium. Dodatkowo, mimo iż jej zasady nie są bardzo skomplikowane, to zaręczamy, że wiele jesiennych weekendów minie, zanim opanujecie je na mistrzowskim poziomie!

 

 

Czary Mary

 

Nie wiemy, jak Wam, ale dla nas jesień zawsze trochę kojarzy się z czarami i magią (może to przez Halloween?). Dlatego jako ostatnią pozycję wybraliśmy Czary Mary, dzięki kórym każdy może zostać czarodziejem! Kto by nie chciał spędzać czasu, ciskając ognistymi kulami w znajomych?

 

komentarze użytkowników: 1 komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.

  • 2019-09-27 13:50:54 Dominika
    Na wieczory dla całej rodziny zdecydowanie lepsze są gry słowne. Ostatnio często sięgamy po Gimatriks z alexandra. Cała zabawa polega na ułożeniu słów z wcześniej wylosowanych kostek, przy równoczesnym ułożeniu sum z liczb przypisanych do liter. Gdy za oknem jesień, planszówka przy herbacie to jest to.