2020-03-16

5 powodów, dlaczego Magia i Myszy do dobra gra na czas izolacji

 

Sporo z nas obecnie dysponuje dodatkowym wolnym czasem, co wynika z ciężkiej sytuacji na całym świecie. Wiemy, że przymusowa izolacja może być trudna i nie zawsze ma się pomysł, w co zagrać samemu lub z rodziną. Usiedliśmy więc nad tym tematem i doszliśmy do wniosku, że wśród naszych gier tytułem, który idealnie spełnia wymogi pozycji na kwarantannę, jest gra Magia i Myszy. Dlaczego? Już spieszymy z pięcioma powodami dla których wybraliśmy właśnie tę pozycję.

 

 

1. Ponieważ wydaliśmy do niej sporo zawartości dodatkowej – Magia i Myszy oprócz podstawowej wersji to także dwa duże dodatki – Serce Glorma i Opowieści z Mrocznej Kniei oraz mniejsze treści, takie jak Zaginione Opowieści (dostępne za darmo tutaj: https://factorycube.pl/sklep/kategoria/PDF). Łącznie daje to naprawdę długi czas rozgrywki, co jest ważne w przypadku, gdy nie wiemy, kiedy znów sytuacja wróci do normy. Raz wybieramy tytuł i mamy na trochę spokój z zastanawianiem się, w co grać.

 

 

2. Ponieważ jest to gra zarówno dla całej rodziny, jak i dla jednego gracza – Magia i Myszy jest uniwersalna pod względem liczby graczy oraz ich wieku. Będzie dobrym wyborem jeżeli spędzamy ten czas w domu z dziećmi i potrzebujemy tytułu, który zadowoli wszystkich domowników, a także wtedy, gdy zmuszeni jesteśmy grać sami ze sobą.

 

 

3. Ponieważ jej klimat bardzo odbiega od rzeczywistości za oknem – magia, myszy, zamek, mówiące zwierzęta – wszystko to jest kompletne inne od naszej codzienności, pozwala więc na całkowite oderwanie się od niej i przeniesienie do magicznej krainy. Dzięki temu możemy choć na chwilę odetchnąć i odpocząć.

 

 

4. Ponieważ można w nią zagrać więcej niż raz – Magia i Myszy pozwala na pewną dowolność w doborze bohaterów, dobieranie innych przedmiotów, czy zdolność, a inna kompozycja drużyny oznacza inaczej przebiegającą rozgrywkę. Tym bardziej, że historia pełna jest nieobowiązkowych zadań pobocznych, które mogą wpływać na dalsze losy bohaterów. Więc gdy już raz skończycie podstawkę oraz dodatki, możecie zacząć grać od nowa i nie nudzić się przy tym.

 

 

5. Ponieważ ma figurki, które później można pomalować – osoby, których hobby nie ogranicza się tylko do grania w planszówki, mogą po grze dalej świetnie bawić się Myszami i zająć się malowaniem figurek, których w tym tytule jest sporo. Oznacza to, że kolejne godziny kwarantanny zostaną zagospodarowane.

 

Macie jeszcze jakieś argumenty potwierdzające tezę, że gra Magia i Myszy idealnie nadaje się na długie godziny w domu? A może uważacie, że inne spośród naszych tytułów również doskonale się do tego nadają? Napiszcie nam o nich!

komentarze użytkowników: 0 komentarzy

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.