2020-07-06

Minotaur - Grecy

Czas na potężną jednostkę z obozu greckiego - Minotaura, który cechuje się bardzo ciekawymi umiejętnościami.

 

 

???? Krwiożerczy Minotaur budzi niemały popłoch w szeregach wrogów, jednak jego pochodzenie sprawia, że nie tylko wewnętrzna bestia kieruje jego poczynaniami.

???? Minotaur to jednostka z jednym z najciekawszych zastosowań taktycznych. Grecy jako frakcja stosują warunkową mobilność (zależną od synergii jednostek) z mitologicznymi bestiami, które mogą namieszać mocno w szeregach przeciwnika nie tylko siłą. Ataki Minotaura łączą w sobie nie tylko brutalną siłę, ale też precyzję i nieco większą siłę rażenia niż normalna broń. Jego ataki mają większą szansę na trafienie (modyfikator +1) oraz odpycha on każdą jednostkę, niezależnie od ilości trafień. Niezwykle trudno jest więc oprzeć mu się w walce i utrzymać obrane pozycje, jeżeli to właśnie Minotaur zostanie wysłany do ich zdobycia (nawet rzymscy Legioniści mają z tym problem!).

???? Niska wartość ataku sprawia, że Minotaur jest raczej jednostką o zastosowaniu precyzyjnym niż brutalnym osiłkiem. O ile nie zmiecie wielkich oddziałów wroga z powierzchni ziemi, o tyle jego odpowiednie wykorzystanie pozwoli Wam na rozpoczęcie dominacji nad Lumerią!

komentarze użytkowników: 0 komentarzy

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.