2023-07-11

Lato z Dinozaurami?

Wiadomo, że uczyć się warto, ale co gdyby można liznąć trochę historii, biologii, a jednocześnie pograć w planszówki? Gdyby można dowiedzieć się jak wyglądały stąpające niegdyś po ziemi potęzne dinozaury, a jeżeli będzie trzeba, to... bezczelnie ściemniać jak wyglądały, bo przecież to nasza wystawa i my tutaj rządzimy? Jeżeli macie ochote stworzyć własną Wystawę Donozaurów z wykopanych kości i pokonać innych paleontologów w drodze do sławy, to Wielka Wystawa Dinozaurów jest zdecydowanie grą dla Was!

Koniec XIX wieku. Na świecie zapanowała „dinozaurowa gorączka”. Wielu naukowców wzięło w dłoń narzędzia i ruszyło na wykopaliska w poszukiwaniu najlepszych okazów, które potem mogliby pokazać w najbardziej prestiżowych muzeach! W swojej pogoni za sławą, splendorem i bogactwem nie cofną się przed żadną, nawet najbrudniejszą sztuczką!

Wielka Wystawa Dinozaurów to gra oparta na rzeczywistych, historycznych wydarzeniach, w której gracze wcielą się w paleontologów i starają się wydobyć z ziemi wartościowe kości, z których później... sami złożą szkielety dinozaurów!

Jest to gra rodzinna, która łączy w sobie najlepsze cechy prostych i szybkich planszówek z bardzo innowacyjnymi i kreatywnymi rozwiązaniami mechanicznymi. Gracze będą musieli kombinować na planszy korzystając z legalnych i „mniej legalnych” akcji, zdobywając kości, które później wykorzystują do stworzenia szkieletu. Pamiętajcie, że ten z was, który grał najmniej czysto na końcu może wiele stracić!

 

Wielka Wystawa Dinozaurów w luźny sposób odnosi się do historii wykopalisk paleontologicznych i – choć traktuje ją z przymrużeniem oka – to w pudełku wszyscy wielbiciele historii oraz dinozaurów odnajdą nie tylko tony dobrej zabawy, ale też mnóstwo przydatnych informacji o paleontologach i samych dinozaurach!

 

komentarze użytkowników: 0 komentarzy

Musisz być zalogowany żeby móc dodawać komentarze.