SCHOTTEN TOTTEN

Szkocja. Dwie niewielkie, górskie wioski i jedna linia oddzielająca jedno pole od drugiego. Co roku kamienie ustawione na linii granicznej przesuwają się pod wpływem deszczu, a to z kolei staje się zarzewiem kolejnej, sąsiedzkiej kłótni! Stań na czele jednej z wiosek i poprowadź ją do boju o sprawiedliwość, o honor i oczywiście o pole. Bo przecież nie możesz pozwolić, żeby większa część przypadła tym drugim!

 

 

Schotten Totten to strategiczna gra karciana dla dwóch osób, której autorem jest popularny i ceniony twórca gier - dr Reiner Knizia. Gracze stają na czele wojowników walczących o kamienie leżące na linii pomiędzy polami szkockich wiosek. Aby wygrać, będą musieli przeciągnąć na swoją stronę więcej niż przeciwnik.

 

 

STRATEGIA I TAKTYKA

 

Schotten Totten to wiele istotnych decyzji, mnóstwo kombinowania, główkowania i strategicznego planowania, przy zachowaniu prostoty i klarowności zasad. Aby wygrać, gracze muszą nauczyć się podejmować ryzyko, przewidywać poczynania przeciwników i odpowiednio planować swoje ruchy tak, aby ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

 

 

KOMIKSOWO

 

Schotten Totten w polskiej edycji to zupełnie nowa, humorystyczna szata graficzna utrzymana w konwencji doskonałych i wszystkim znanych komiksów. Między innymi dzięki niej, pojedynki o miedzę jeszcze nigdy nie były tak satysfakcjonujące i miłe dla oka!

 

 

POTĘŻNA REGRYWALNOŚĆ

 

Rozgrywki w Schotten-Totten nigdy nie wyglądają tak samo. Gracze muszą nauczyć się reagować na zmiany sytuacji na stole i dostosowywać do zaistniałych okoliczności. Dodatkowo, polska edycja gry zawiera dziesięć kart specjalnych wprowadzających mnóstwo ciekawych opcji taktycznych i dodatkowo motywujących do kolejnych partii i rewanżów. 
 

 

Recenzje:

 

http://przystanekplanszowka.pl/2014/12/schotten-totten-tak-toten.html

http://www.gamesfanatic.pl/2013/02/16/schotten-totten-gratka-dla-2-graczy/

https://www.youtube.com/watch?v=Als9cto8fN4

Graczomaniak

Polter.pl

 

Nagrody i wyróżnienia: